Akakçe Pazaryerleri

Akakçe’de Satış Yapmak Mağaza Açmak 2021

Akakçe'de satış yapmak mağaza açmak

İnternet üzerinden satış yapan e-ticaret firmalarının satışlarını artırmak için kullandıkları pazaryerleri arasında en popüler olanlardan biri de Akakçe olarak biliniyor. Online satış alışveriş siteleri arasında yer alan Akakçe, birçok e-ticaret firması tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bizlerde bu popüler pazaryerinde satış yapacak firmalar için Akakçe’de satış yapmak, Akakçe’de mağaza açmak hakkında kısa ve net bilgileri sizlere sunacağız.

Akakçe Nedir?

Akakçe, özellikle ihtiyaçlarını internet üzerinde almak isteyen müşterilerin ekonomik fiyatlarla ürün almasını sağlayan önemli pazaryerleri arasında yer alıyor. E-ticaret firmaları tarafında çokça tercih edilen bu platformda bütçenize uygun her ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Akakçe’de Nasıl Satış Yapılır?

Akakçe’de Satış Yapmak

Akakçe’de satış yapmak isteyen e-ticaret firmaları iki seçenekle müşterilerine satış imkanı bulmaktadırlar.

Bu seçenekler:

 • site yönlendirmesi ve
 • kolay sipariş olarak belirtilmektedir.

İlk olarak site yönlendirmesi seçeneğinde Akakçe üzerinden alışveriş yapan kişilerin diğer e-ticaret sitelerine yönlendirilmesi yapılır. Akakçe kolay sipariş seçeneğinde ise herhangi bir e-ticaret sitesine gerek kalmadan Akakçe üzerinden işlemler gerçekleşir.

Akakçe Kolay Sipariş Nedir?

Kısaca kolay sipariş web sitesi, altyapı ve masrafsız satış demektir. Akakçe kolay sipariş Akakçe sitesi üzerinden satış yapmak isteyenlere sunulan harika bir fırsattır. Firmanızın bir e-ticaret sitesi olmasa bile Akakçe sitesi üzerinden satış yapılmasına imkan veren e-ticaret altyapı hizmetidir.

Kolay Sipariş Avantajları

Akakçe kolay sipariş fırsatını değerlendirmek her yönüyle sizler için avantajlıdır. Çünkü e-ticaret işletme masraflarınız olmadan kolayca ürünleri satmaya başlayabilirsiniz. Aynı şekilde müşterilerinize en uygun fiyatı vermenize ve satış maliyetlerinde önemli düşüşler sağlıyor.

Akakçe Komisyon Oranları 2021

Akakçe komisyon oranları, yapılacak satış seçeneklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Eğer yönlendirme seçeneği ile satış yapacaksanız aylık sabit bir ücret ödemeniz gereklidir. Bu ödeme 150 TL+KDV olarak belirlenmiştir. Eğer Akakçe kolay sipariş seçeneği ile satış yapacaksanız komisyon oranı %2,90 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu seçenekte siparişlerden işlem ücreti de alınmaktadır.

Diğer pazaryerlerinde satış yapıyorsanız detaylı kâr-zarar analizi yapmanızı sağlayan “ Komisyon Hesaplama Araçları“nı incelemenizi tavsiye ediyoruz.” 

Akakçe’de Mağaza Açmak

Akakçe’de mağaza açmak isteyenlerin ilk olarak Akakçe hesaplarının olması gereklidir. Hesap oluşturduktan sonra online olarak mağaza başvurusu yapılmaktadır. İlk olarak Akakçe hesap açma işlemlerinde istenen bilgiler arasında;

 • Ad
 • Soyadı
 • Şifre
 • Cinsiyet
 • E-posta Adresi
 • Doğum Tarihi

Bu kişisel bilgileri girip üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında Akakçe’de mağaza açmak için satıcı başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir. Bu işlem sırasında istenen bilgiler arasında;

Akakçe’de satış yapmak
 • Firmanın Ticari unvanı,
 • Vergi kimlik numarası, Vergi Dairesi,
 • Adres Bilgileri,
 • Firmanın e-ticaret sitesi,
 • Firmanın Perakende satış mağazası olup olmadığı,
 • Diğer Pazar yerlerinden satış yapılıp yapılmadığı,

Şeklindeki bilgiler istendikten sonra e-ticaret firmanızın yetkili kişisel bilgileri sizden istenmektedir. Adı, Soyadı, telefon gibi yetkili bilgileri girildikten sonra başvurularınızı iletebilirsiniz. Akakçe gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sizlerle iletişime geçecektir.

Akakçe’de Satış Arttırma İçin Neler Yapılmalı?

Akakçe’de satış yapmak ve mağaza açmak yazımızın son bölümünde satışlarınızı nasıl artıracağınız noktasında püf noktaları sizlerle paylaşmak isteriz.

Öncelikle Akakçe üzerinde her firma farklı fiyat seçenekleri ile satış yapmaktadırlar. Firmanızın satışlarınızı artırmak için yapılması gerekenler arasında;

Hitap edeceğiniz hedef kitlenin belirlenmesi,

Rakip analizlerinin detaylıca ele alınması,

Kampanya sezonlarının belirlenmesi,

Rekabet edebilir fiyat politikası gibi detayları incelemek gerekmektedir.

Akakçe’de satış yapmak mağaza açmak yukarıdaki detayları göz önünde bulundurarak her bütçeye uygun fiyat belirlemesinin yapılması, kullanıcıların artmasına ve marka bilinirliğinizin ön plana çıkmasında çok faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir