Amazon

Amazon’da Mağaza Açmak Ücretli mi?

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi|Amazon Komisyon Oranları | Amazon Mağaza Açmak

E-Ticaret sektörünün ilk firmalarından olan Amazon, 2018 yılında Türkiye operasyonunu başlattı ve ülkemizin online alışveriş platformları arasında yerini aldı. Türkiye’de faaliyete başlamasına müteakip önemli bir ivme yakalamasa da son zamanlarda satıcılara uyguladığı düşük komisyon ve kullanıcılara sunduğu sorunsuz iade politikası ile giderek popüler hâle gelmeye başlamıştır. Peki, Amazon Türkiye Mağaza Açmak için ücret ödeniyor mu? Amazon’da Mağaza Açmak Ücretli mi?

Amazon Mağaza Açmak Ücreti Ne Kadar?

Amazon satıcı sayfasında açıklanan duruma göre:

Satış Planı için aylık abonelik ücreti 99 TL + KDV‘dir. Amazon’da Satış hizmetine erken kayıt olanlar, sınırlı bir süre için bu ücreti ödemeyecektir.

Not: 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren kayıt olan tüm satıcılar ve yeni kayıt olacak satıcılar 99 TL + KDV olan aylık abonelik ücretini ödemezler. Bu fırsat sınırlı bir süre için geçerlidir. Amazon, 3 ay önceden duyurulacak şekilde promosyonu değiştirme veya iptal etme hakkını gizli tutar.

Dolayısıyla her ne kadar aylık ücret belirlenmiş olsa da kampanya nedeniyle Amazon’da Mağaza Açmak ücretsizdir. ( Amazon bu politikasında değişiklik yaptığında bu yazı güncellenecek ve en son hâli sizlerle paylaşılacaktır. )

Amazon’un hızla artan trendi, düşük komisyon oranları ve ücretsiz mağaza açma kampanyasını değerlendirip bu platformda da satış yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu kapsamda Amazon Türkiye güncel komisyon oranlarını incelemek için ” Amazon Komisyon Oranları [2021] ” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir