Şok

Cepte Şok Nedir? Şok Eve Servis Yapıyor Mu?

Cepte Şok Nedir? Nasıl Sipariş Verililr?

Şok eve servis, sanal market piyasasına katılan Şok marketlerin 2020 yılında güncelleme yaparak eve getirmeye başladıkları sanal uygulamanın halk dilinde tabiridir. Şok market cepte şok uygulaması ile 2017 yılında bir sanal market uygulaması oluşturdu. Ancak bu uygulamada sadece alışveriş ve ödeme yapabiliyordunuz.

Size en yakın mağazadan ürünleri kendiniz teslim alıyordunuz. Pandemi döneminde ise bu duruma bir güncelleme getirdiler. Mağazalarına komşu olanların evine servis özelliği eklediler. Bu sayede artık sanal alışveriş yapıp evinize servis edilmesini talep edebiliyorsunuz. Şok marketin bu uygulaması hakkında bugün merak ettiğiniz bütün soruları yanıtlayacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBEİLİR: A101 KAPIDA NEDİR?

Cepte Şok Nasıl Sipariş Verilir?

Cepte şok nedir? Şok marketlerin sanal mağazasının ismidir. Değişen dünya ve teknolojilerin artması ile hemen hemen her sektörün sanal bir mağazası ortaya çıkmıştır. Market sektöründe bu uygulamayı hayata geçiren Migros market zincirlerinin ardına yeni bir hamle ile Şok market zinciri de dâhil oldu.

Aktüel ürün mağazası olan Şok marketler Cepte şok uygulaması ile aktüel ürünleri, kendi markaları ve diğer tüm market ürünlerinin satışına başladı. Şok eve servis hizmeti ile artık markete gitmeniz, kasada sıra beklemeniz ya da aktüel ürünleri kapışmanıza gerek kalmadı. Sanal market üzerinden alışverişinizi yapıp kapıya kadar getirilmesini bekleyebilirsiniz.

Şok Eve Servis

Bu uygulama üzerinden sipariş vermeniz çok basit, web sitesi veya telefonunuza indirdiğiniz uygulama üzerinden kayıt oluşturup hemen alışveriş yapmaya başlayabiliyorsunuz. Marketten dönerken kollarım koptu demek yerine sanırım artık parmaklarım yoruldu ürün seçmekten falan diyeceğimizi hayal etmeye başladım. J Umarım sanal alışveriş çılgınlığımız bu kadar büyümez diye umuyorum.

Cepte Şok Kapıda Ödeme Var Mı?

Cepte şok eve servis yapıyor mu? Evet, eve servis seçeneği uygulamaya pandemi dönemi ile dâhil oldu. Ancak şöyle bir durum var. Sadece evinize en yakın marketin stok durumuna göre alışveriş yapabilmektesiniz. Çünkü bir kurye ile değil market çalışanları ile tarafınıza gönderim yapılmaktadır. Bu tutum ile çok tepki almış olmalarına rağmen hala bir değişikliğe gidilmemiştir.

İlginizi Çekebilir: A101 Eve Servis

Tahminen önümüzde ki yıl içerisinde cepte şok uygulaması için istihdam oluşturulacağını düşünmekteyim. Çünkü kullanıcılar tarafından bu konuda çok eleştiri alınmış gözüküyor.

Cepte Şok Kargo Ücreti Nedir?

Cepte şok uygulamasından yapmış olduğunuz alışverişlerin eve servisi konusunda hiçbir ücret ödememektesiniz. Ama 2022 yılı ile birlikte istihdam alanı oluşturup araç filosu almaları durumunda diğer sanal marketler gibi ücret alınacağı tahmin edilmektedir.

Şok Eve Servis İle Üye Olmadan Sipariş Verilebilir Mi?

Şok cepte uygulaması ile alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Adres tanımlayabilmek adına üye olma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Dilerseniz üye olduğunuzda bir değil birkaç adres tanımı yapabilmektesiniz.

 

Şok eve servis sunmuş olduğu aktüel sanal market ile bir anda fazlası ile rağbet görmüştür. Yaklaşık olarak 1 milyon kullanıcı tarafından yüklenen uygulama 7/24 alışveriş seçeneği sunarken sabah 09.00, aksam 21.00 arasında teslimat seçeneği sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Hepsiburada Mağaza Açma

Cepte Şok Hangi İllerde Var?

Türkiye’nin 81 ilinde 7661’i aşan mağazası ile tek yerden ve evlerine en yakın noktadan karşılamalarını sağlayarak hizmet sunmaya devam ediyorlar.

Minimum Sipariş Tutarı Nedir?

Minimum sipariş tutarı diğer market uygulamaları gibi 50 TL ve üzeri olarak belirlenmiştir. Her 50 TL’lik alışverişlerinize 25 kuruş poşet ücreti alınmaktadır. 81 ilde 7661 mağazası ile cepte şok uygulamasıyla komşu evlere hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir: İstegelsin Nedir?

Şok eve servis ile yapacağınız alışverişlerde dikkat etmeniz gereken konu gelen ürünleri market çalışanı ile beraber kontrol etmenizdir. Bozuk ürün, ya da defolu ürün sorunlarında iade işlemleri ile çok fazla uğraşmak istemiyorsanız bu duruma özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir