Çiçek Sepeti

ÇiçekSepeti Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Komisyon Oranları

çiçeksepeti başvuru formu | çiçeksepeti başvuru formu

Türkiye’nin en fazla tercih edilen e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan ÇiçekSepeti’nde kendi ürünlerinizi satmak için Çiçeksepeti Mağaza Açma Kılavuzu ‘nda anlatılan işlemleri yaptıktan sonra doldurmamız gerekn bir form karşımıza çıkıyor: Pazaryeri Başvuru Formu. Peki, Çiçeksepeti Başvuru Formu Nasıl doldurulur?

Ciceksepeti.com Pazaryeri Başvuru Formunda Neler Bulunuyor?

ÇiçekSepeti Pazaryeri Bayi Formu, ciceksepeti.com‘da ürünlerinizi satabilmeniz adına gerçekleştirmeniz gereken 4 aşamadan ilk aşamaya verilen isimdir. Söz konusu formu doldurup başvurunuz değerlendirildikten sonra;

  • Ürünlerinizi satmak istediğiniz mağazanızı oluşturun,
  • ÇiçekSepeti’nde oluşturduğunuz mağazanızda satmak istediğiniz ürünlerinizi belirleyin,
  • ÇiçekSepeti’nde ürün satışı yapmaya başlayın,

Yukarıda saydığımız 3 maddeyi sağlamak için de ilk aşama olan başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekir. Söz konusu form 4 sayfadan oluşmaktadır ve aynen aşağıdaki gibidir:

çiçeksepeti pazaryeri başvuru formu sayfa 1

Çiçeksepeti Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Başvuru Formunun ilk sayfasında firmanıza ait bilgileri girmeniz sizden beklenir. eğer mağaza adresiniz ile depo adresiniz farklıysa, depo adresinizi de girmeniz gerekir. Nitekim iade ürünler depo adresinize gelecektir. Aynı şekilde banka hesap ve IBAN bilgilerini de eksiksiz ve doğru girmeniz oldukça önem arz ediyor. API bilgilerinde ise eğer entegratör firma kullacaksanız, firmanızın ismini beliretmeniz gerekiyor.

Geri kalan 3 sayfada ise satışını planladığınız ürünleri kategorilerine ayrılmış bir şekilde ürünlerin vade ve komisyon bilgilerinin listelendiği çizelgelerle karşılaşırsınız. Böylelikle ürünlerinizi satışa sunmadan önce, belirlenmiş ana kategoriler ve onların alt kategorilerinde yer alan ürün yelpazelerini inceleyebilir, bu bağlamda muhasebenizi yapabilirsiniz.

Çiçeksepeti başvuru formunda yer alan vade sütununda yer alan süreler satışını gerçekleştirdiğiniz ürün müşteriye ulaştığı andan itibaren geri sayıma başlamaktadır.

Örneğin; bir ana kucağı satışı yaptığınızda ürünün vadesi tabloda 25 gün olarak gözüküyorsa bu vade sizin için ana kucağı müşterilere teslim edildiği andan itibaren 25 gündür.

İLGİLİ MAKALE: ÇİÇEKSEPETİ KOMİSYON HESAPLAMA [2021]

 

çiçeksepeti pazaryeri başvuru formu sayfa 2

çiçeksepeti pazaryeri başvuru formu sayfa 3

çiçeksepeti pazaryeri başvuru formu sayfa 4

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir