Çiçek Sepeti

Çiçeksepeti Listeleme Bedeli Nedir?

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | Çiçeksepeti Komisyon Hesaplama | Çiçeksepeti Listeleme Bedeli

Çiçeksepeti online pazaryeri platformunda mağaza açıp satış yapmak isteyen satıcılar, Çiçeksepeti tarafından belirlenmiş finansal şartlara uymak zorunda. Başvuru esnasında imzalanan ve Çiçeksepeti’nin satıcılara uyguladığı kesintilerden biri de Listeleme Bedeli. Peki Çiçeksepeti Listeleme Bedeli nedir? Her ürün için ne kadar listeleme bedeli ödemek gerekmektedir?

Çiçeksepeti Listeleme Bedeli Nedir?

Çiçeksepeti’nin satıcılar için imzalanmasını istediği sözleşmede Listeleme Bedeli için şu ifade yer almaktadır:

Satıcı, Platform’da yer alan ve ilgili ayda satış işlemi görmüş (siparişe dönüşmüş) her bir tekil ürün kodu için ÇİÇEKSEPETİ tarafından belirlenmiş olan tutarı ÇİÇEKSEPETİ’ne ödeyecektir.

Dolayısıyla listelenen her ürün için her ay eğer satış olursa ilk siparişte listeleme bedeli ödeniyor. Örneğin X ürünün çiçeksepetinde satışa çıkardınız 2021 Şubat Ayında bu ürüne 10 adet sipariş geldiyese sadece ilk sipariş için bu bedeli ödüyorsunuz. Mart ayında bu ürüne 1 sipariş gelirse yine listeleme bedeli ödüyorsuunuz. Yani her ay yenleniyor.

Çiçeksepeti Listeleme Bedeli Ne Kadar?

İmzalanan sözleşmede bu bedelin mağazanın açılmasına müteakip satıcı ile paylaşılacağı yazmakta. Ancak yine aynı sözleşmede verilen örnek hesaplamada listeleme bedeli 3 TL olarak belirtilmiş.

Çiçeksepetinde mağaza açıp satışlara başlamayı düşünüyorsanız Çiçeksepeti Mağaza Açma Kılavuzu ‘nu , eğer mağazanız var ise Çiçeksepeti Komisyon Hesaplama yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir