Çiçek Sepeti

Çiçeksepeti’de Satış Yapan Bayiler için Komisyon – Çiçekçi Komisyonu

çiçeksepeti çiçekçi komisyonu -bayi komisyonu

Çiçeksepeti online alışveriş sitesi sevgililer günü, doğum günü, anneler günü, babalar günü gibi birçok özel günde sevdiklerine hediye veya çiçek göndermek isteyenler için akla gelen ilk platformlardan. Ülke genelinde artan bu talebe cevap verebilmek için Çiçeksepeti, Türkiye genelinde bayilikler ve işbirliklerine gitti. Peki çiçeksepetinin bayilerine ve iş birliği yaptığı firmalara uyguladığı kesintiler nedir? Bayi ve Çiçekçi Komisyonu nedir?

Çiçeksepeti Bayi Komisyonu- Çiçekçi Komisyonu

Çiçeksepetinde bayi olarak (çiçek satışı) satış yapmak isteyenlerden yapılan satış üzerinden komisyon kesintisi yapmaktadır. Kalan kısmı da ilgili bayi Çiçeksepeti’ne fatura ettikten sonra, Çiçeksepeti kendisine ulaşan faturayı bir sonraki ayın 10. iş gününde satıcıya ödemektedir. Ödenecek tutar Çiçeksepeti Sistemi aracılığı ile İşyeri’ne yönlendirilen sipariş fiyatlarının %60’ıdır (yüzde altmış).Yani çiçeksepeti bayilerine gelen her çiçek siparişi için Yüzde 40 komisyon kesintisi yapmaktadır.

Örneğin Çiçeksepeti’nde Bayi olarak satış yapmak için başvuru yaptınız. İstenen belgeleri tamamlayıp gönderdiğiniz ve başvurunuz onaylandı. Takiben, çiçeksepeti tarafından 14 Şubat Sevgililer günü için size 100 TL lik çiçek siparişi yönlendirildi. Siz de siparişi müşteriye teslim ettiniz ve 40 TL lik komisyon kesintisini çıktıktan sonra alacağınız olan 60 TL’yi Çiçeksepetine fatura ettiniz. Çiçeksepeti de Mart ayının 10. iş gününde size bu parayı ödeyecektir.

Çiçek Fiyatlarının Artırılması

Çiçeksepeti, kendi aldığı kararla satışa sunulan çiçeklerde %30’a kadar fiyat artışına gidebilir. Ancak bayi bu yüzde 30’luk paydan bir hak iddia edemez. Yukarıdaki örnekten gidecek olursak 100 TL’ye satışa sunulan çiçeğiniz Anneler Günü öncesinde 130 TL’ye çıkarılırsa ve bu çiçeğe sipariş gelirse; sizin bayi olarak hak edişiniz yine 60 TL olacaktır. Bununla birlikte Çiçek Sepeti, herhangi bir şekilde siparişle birlikte bir yol parası tahsil etmişse bu bedelin %100’ü (yüzdeyüz) yani tamamı Üye İşyeri’ne ait olacaktır.

Hemen Teslim Et

Üye İş Yeri,  “Hemen Teslim Et” siparişlerini en fazla 90 (doksan) dakika içerisinde teslim edeceğini, bu siparişler için internet sitesi üzerinden Müşteri’lerden tahsil edilen tutarın 2/3’ünün kendisine 1/3’ünün ise Çiçek Sepeti’ne ait olacağını kabul eder. Yani Hemen Teslim Et ile size yönlendirilen 90 TL’lik çiçek siparişinin 60 TL’si size ait olurken 30 TL’si Çiçeksepeti tarafından kesilir.

Çiçeksepeti’nde çiçek satışının haricinde dilediğiniz tüm ürünlerinizi satabilirsiniz. Bu konuda Çiçeksepeti Mağaza Açma Kılavuzu‘nu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir