Pazaryerleri

Cimri.com’da Satış Yapma Rehberi [2021]

Cimri.com da satış yapma | cimri reklam verme

Cimri.com’da satış yapma hakkında bilgi vermeye başlamadan önce Cimri.com‘un kısa tarihçesinden bahsetmek faydalı olacaktır.  Gittigidiyor tarafından 2008 yılında kurulan Cimri.com, 2011 yılında %93 Gittigidiyor hissesinin E-bay’a satılmasından hemen sonra iLab Ventures firmasına satılmıştır. Böylelikle Cimri.com Gittigidiyor bünyesinden ayrılmıştır. Cimri.com Online alışveriş sitelerinin ürün fiyatları arasında karşılaştırma yapan, fiyat bilgisi veren bir web sitesidir.

Cimri.com elektronik eşya, beyaz eşya, sağlık, kozmetik, kırtasiye, ofis ürünleri, yapı market gibi birbirinden çeşitli çok sayıda kategoride ürün fiyat bilgilerini gösterir. Kayıtlı mağazalarında bulunan zengin ürün ansiklopedisini listeleyerek, mağazalara Online müşteri gönderir. Cimri.com web sayfası ve mobil uygulaması, mağaza ürünlerinin aramada ilk sıralarda pozisyon almasını sağlar.

Cimri.com’da Satış Yapma Avantajları Nelerdir?

Cimri.com’da Satış Yapma

Mağazanızda satılan ürünlerin Cimri.com bünyesinde listelenmesi ve fiyat karşılaştırmasının yapılması birden çok avantaj sunar. Mağazanızda uyguladığınız özel indirim veya kampanyaları Cimri.com’da ilan edebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması mağazanızı rekabet ortamında tutar, markanızın tanınmasını sağlar. Aktif ve potansiyel müşteri sayınızı artırır.

Cimri Mobil Uygulaması Nedir?

Cimri.com satış yapma avantajlarından birisi de, Cimri mobil uygulamasıdır. 1 milyonun üzerinde indirme sayısına sahip olan mobil uygulama, kullanıcılarını uygulama üzerinden mağazalara yönlendirir. Korona yasakları sebebiyle alışveriş işlemlerinde, internet sayfası ve uygulamalarının avantajları daha çok ön plana çıkmaktadır.

Cimri.com’da Satış Yapma Komisyonu Ne Kadar Ödenir?

Cimri.com’da satış yapmak isteyenlerin ilk sordukları soru komisyon ücretidir. Cimri.com ürünlerin her bir tıklamasından reklam ücreti kazanır. Sitelerin satış trafiğini ve müşteri potansiyelini artırması gibi avantajları vardır. Cimri.com, otorite site olması sebebiyle, Google arama motorunda ilk sıralara geçerek müşterileri mağazanıza yönlendirir.

Cimri.com’da Ürünler Satılır Mı?

Cimri.com fiyat karşılaştırması ve kıyaslaması yapılan satıcı ve mağazaları buluşturan bir platformdur. Ürün satış işleminin gerçekleştiği sanal pazaryeri değildir. Cimri.com’da fiyatı görünen ürünün satıldığı sanal mağaza ziyaret edilerek ürünü satış işlemi yapılır. Satışı gerçekleşen ürünle ilgili soru ve sorunlarla mağazalar ilgilenir.

Cimri.com’da Satış Yapmak İsteyenler Nasıl Kayıt Yapabilir?

Cimri.com’da satış yapmak için mağaza kayıt başvurusu yapmanız yeterlidir. Kayıt başvurusunda istenenler, yetkili bilgileri ve şirket bilgileridir. Yetkili bilgileri ad- soyadı, cep telefonu numarası ve e-posta adresinden oluşur. Şirket bilgileri ise web sitesi, şirket unvanı, mersis numarası, adres bilgileri ve vergi levhası bilgilerinden oluşur. Bu bilgilerin yazılı olduğu maili, mağazakayıt@cimri.com adresine göndererek ön kayıt işlemi gerçekleşir.

Ön kayıt işleminin hızlı gerçekleşmesi ve onaylanması için bilgilerin tam ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Mağaza kayıt işlemi ücretsizdir. Başvuru yapacak mağazaların web sitesinin bulunması, bir ön koşuldur. Cimri.com yetkilileri tarafından 10 iş günü içinde, geri dönüş yapılıp başvuru sonucu bildirilir. Kabul edilen başvuru sonrası Cimri.com sistemine mağazanın entegre olması için gerekli teknik bilgiler konuşulur.

Akakçe İle Cimri.com’da Satış Yapma Farkı Nedir?

Cimri.com’da satış yapma işlemini, Akakçe sitesiyle mağazalar açısından kıyaslamak gerekirse bazı farklar vardır. Cimri.com sadece ticari mağaza sahiplerinin ürünlerinin satışına izin verir. Mağaza sahiplerinin web sitelerinin olması gerekir. Çünkü satış işlemi mağazada gerçekleşir. Cimri.com satış komisyonu değil, tıklama sayısı ile reklam ücreti kazanır.

İlginizi Çekebilir:Akakçe’de satış yapmak, Akakçe’de mağaza açmak

Akakçe sitesi ticari olmayan satıcılara da hitap eder. Bu durumda sanal Pos bulundurmaları gereken satıcılar, sistemlerini Akakçe’ye entegre ederek kolay siparişe katılırlar. Kolay siparişte, satıcıların ürünleri, Akakçe sitesi üzerinde satılır ve satışı yapılan her bir üründe % 2.9 oranında komisyon kesintisi ve ayrıca komisyon vergisi ödenir.  Bunun yanı sıra kendi web sitesi bulunan mağaza sahiplerinden ise sadece tıklama ücreti ödemesi alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir