Pazaryerleri

Dolap Uygulaması Nedir? Nasıl Satış Yapılır? Komisyonları Nelerdir?

dolap uygulaması nedir dolap komisyon

Dolap Uygulaması Nedir? Nasıl Satış Yapılır? Komisyonları Nelerdir?

Dolap uygulaması nedir kısaca ifade etmek gerekirse, ikinci el giyim eşyalarının kullanıcılar arasında satış yapılmasına aracı olan bir market uygulamasıdır. Dolap satış uygulaması, bebek, çocuk ve yetişkin kategorilerinde birbirinden çeşitli ürün satışına imkân tanımaktadır. Dolap uygulamasında satış yapmayı düşünenler için nasıl satış yapılabileceğini ve komisyon ücretleri gibi tüm detayları yazının devamında okuyabilirsiniz.

1-Teklif Nasıl Çalışır? Dolap Uygulaması Nedir?

Teklif Nasıl Çalışır? Dolap Uygulaması Nedir?

Dolap uygulamasında alıcı satıcıya indirim teklifinde bulunabilir. En fazla % 30 teklif isteyebilme hakkı vardır. Satıcı teklifi kabul ederse, teklif geçerlilik süresi 24 saattir. Bu sürede satış işlemi gerçekleşmez ise teklif iptal olur. Kabul edilen indirim sadece alıcı ve satıcı arasında görünür, diğer kullanıcılar ürünü normal fiyatından görmeye devam ederler.

2-Ürün Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?

Dolap uygulaması nedir ve ürün nasıl öne çıkarılır soruları sıklıkla merak edilmektedir. Kullanıcıların her gün bir ürün üzerinde öne çıkarma yapabilme hakkı vardır. Öne çıkarılan ürün aramada ve ana sayfada, ilk sıralarda görünebilme şansına sahip olur.

3-Dolap Sipariş Süreçleri Satıcı Açısından Nasıl İşler?

Dolapta satışı gerçekleşen ürün, alıcının kredi kartı veya banka kredi kartı ödemesi ile gerçekleşir.  Ödenen ücret güvenli havuzda bekler. Ürün gönderilip alıcının adresine ulaştıktan sonra, alıcının siparişe onay vermesi beklenir. 4 gün içinde onaylanmayan siparişler otomatik olarak onaylanır ve satıcının dolap hesabına ödenir.

İlginizi Çekebilir: Trendyol Mağaza Açma

4-Dolabın Nasıl Dikkat Çeker?

Dolap uygulaması nedir konusunda bilgi verirken, dolabınızda yapacağınız bazı değişiklikler ile nasıl daha fazla satış yapabileceğinizin detaylarını anlatmak faydalı olacaktır.

 • Dolap Profilinizde kendi resminizi kullanmanız, gerçek kişi ve güvenilirlik hissi sağlar.
 • Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin temiz arka planda ve bol ışıklı ortamda çekilmesi ürünün gerçek halini daha iyi yansıtır.
 • Ürününüz hakkında kombin önerilerinde bulunabilirsiniz. Satmak istediğiniz ürünü tasarladığınız kombin içinde resimleyebilirsiniz.
 • Ürün açıklamalarını detaylı yazmanız artı değer kazandırır.
 • Dolabınıza gelen yorumlara hızlı cevap vermek, iletişiminizi güçlü tutmanız yararlı olacaktır.

5-Dolapta Ürün Fiyatlandırma Nasıldır?

 

Dolap uygulaması nedir ve fiyatlandırma işlemi nasıl yapılır konusu ilk sorulan sorulardandır. Ürün fiyatlandırma tutarı min. 16 TL max. 100 000 TL arasında yapılabilir. İndirim veya özel tekliflerle, ürün tutarının alt sınırın altına çekilmesi mümkün değildir.

6-Dolapta Butikler İçin Katılım Koşulları Nelerdir?

Dolapta Ürün Fiyatlandırma Nasıldır?

Dolap’ta şirket olarak satış yapmak istenildiğinde, Dolap butik üyeliği gerekir. Butik üyeliği ücretsizdir. Üyelik sonrası işletmenin aşağıdaki belgeleri, 1 ay içinde dolabın butik mail adresine iletmesi gerekir.

 • Vergi Tabelası
 • Faaliyet Belgesi(ticari şirketler için gerekli)
 • Ticari Sicil Kaydı Belgesi ( ticari şirketler için gerekli)
 • Yetkili İmza Örneği

Gönderilen belgeler 10 gün içinde incelenir, değerlendirilir ve geri dönüş sağlanır. Dolap uygulaması standart kullanıcı ve butiklerden aynı oranda komisyon alır.

7-Dolap Uygulaması Ne Kadar Komisyon Alıyor?

 

Dolap uygulaması nedir diye merak edenler komisyon kesinti ücretini ilk olarak sormaktadırlar. Dolap %10 olan komisyon kesinti miktarını artık değiştirmiş ve yeni bir uygulamaya geçmiştir. Artık satış miktarı çok yüksek meblağlarda olsa bile, komisyon ücreti 130 TL’yi aşmayacaktır.

 • 0 – 50 TL arası komisyon tutarı 6.5 TL,
 • 51 – 999 TL arasındaki işlemlerde % 13 komisyon kesintisi,
 • 1000 TL üzerindeki ürünlerden alınan komisyon miktarı 130 TL olacaktır.

8-IBAN’ım Yok Ne Yapmalıyım? Dolap Uygulaması Nedir?

Dolapta satış yapıyor fakat henüz kendi IBAN numaranıza sahip değilseniz, bir yakınınızın IBAN bilgilerini girebilirsiniz. IBAN hesabınıza para aktarmak yerine, dolap hesabınıza biriken parayla dolapta alışveriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir