ePTTavm

ePTTavm Mağaza Açma Kılavuzu [2021]

epttavm mağaza açma | Kılavuz Online | pttavm komisyon hesaplama

Pazaryeri platformları arasında dikkat çeken platformlarından birisi de ePTTavm. Kendine has bir yapısı ve başvuru koşulları olan PTT Avm ‘nin online dünyasında nasıl satış yapılır? ePTTavm Mağaza Açma Kılavuzu yazımızı bu kapsamda incelemenizi öneriyoruz.

Başvuru Formu

Öncelikle PTTavm web sitesi üzerinden Mağaza başvurusu yapabilmek için ” Başvuru Formu” doldurmanız gerekmektedir. Bu formda istenen blgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra mail adresinize gerekli evraklar gönderilecektir.

Evrakların Hazırlanması

Başvuru talebinizin ardından mail adresinize  hizmet sözleşmesi,kategori komisyon belgesi ve satıcı kayıt formu gönderilecektir.

Hizmet Sözleşmesi ,Kategori komisyon belgesi ve Satıcı kayıt formunun eksiksiz teslim edilebilmesi için aşağıdaki yolları izlemelisiniz;

1) Sözleşme  imza yetkilisi tarafından her sayfası imzalı ,ve kaşe gerektiren sayfaya (8.sayfa) kaşe- imza eklenerek gönderilmelidir.

2) Kategori komisyon belgesi kaşeli ve imzalı olarak evraklar arasına eklenmelidir.

3) Şahıs Şirketleri için: imza beyannamesi, kimlik fotokopisi, vergi levhası, banka bilgileri (hesap adı ve iban no belirtilecek şekilde)-(evraklar  fotokopi olarak talep edilmektedir)

4)Anonim yada Limited şirketler için: ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, firma faaliyet belgesi ve vergi levhası, banka bilgileri (hesap adı ve iban no belirtilecek şekilde)-(evraklar  fotokopi olarak talep edilmektedir)

5)Ödemelerinizin sorunsuz yapılabilmesi için Hizmet sözleşmesi 1.sayfasında bulunan banka İBAN No ve Hesap Adı (Ödemelerin yapılacağı alıcının adı) ve Banka hesap dökümü belgesinde belirttiğiniz bilgilerinizi doğru ve okunaklı yazdığınızdan emin olunuz.

Evrakların Kargolanması

ePTTavm’yi diğer platformların başvuru sürecinden ayıran en önemli özellik evrakların online ortamda değil kargo ile gönderilmesidir.

Yukarıda bahsedilen evraklarını tümünün aynı dosya içine konularak aşağıda belirtilen adrese kargolanması gerekmektedir.Herhangi bir kargo şirketi ile gönderim yapılabilir.

NOT: KARŞI ÖDEMELİ GÖNDERİLER KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Alıcı      :  PTTEM TEKNOLOJİ VE ELEKTRONİK HİZ. A.Ş

Adres     : Kızılay Mahallesi İzmir 2. Cad. PTT No:40 /3   Çankaya/Ankara

 Tel         : (0312) 425 30 30  / 1 

Pazaryeri Platformlarda Mağaza Açmak

ePTTavm Mağaza Açma işlemlerini tamamladıktan sonra pazaryeri platformlarında da mağaza açıp satışlara başlamanızı öneriyoruz. Bu kapsamda Kılavuz Online tarafından hazırlanan ilgili makalelere göz atabilirsiniz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir