Dijital Pazarlama

Google AdWords’ün 5 Önemli Özelliği

Google Adwords ün öne çıkan özellikleri

1) Adwords SEO’DAN daha hızlı çalışır

Google Adwords’ün en büyük avantajı, SEO’DAN daha hızlı çalışmasıdır. Hem SEO hem de Google AdWords, daha fazla trafik ve potansiyel müşteri oluşturmak için arama motoru pazarlama stratejileridir. Ancak, iyi optimize edilmiş bir AdWords kampanyası, bir işletmenin aramada çok arzu edilen ilk yeri elde etmesi için çok daha hızlı çalışabilir.

İşte daha hızlı ve daha etkili olmasının bazı nedenleri

  • Aynı anda birden fazla anahtar kelimeye odaklanabilirsiniz.
  • Kampanyayı istediğiniz zaman açabilir veya kapatabilirsiniz.
  • Sayfanın üst kısmında görünen reklamlar anında görünürlük sağlar.

Tabii ki, bu, daha uzun vadeli faydalara sahip oldukları için organik kaynakları görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmez. Ancak AdWords ile anında daha fazla trafik ve potansiyel müşteri elde etme şansı daha yüksektir. Ayrıca, platform daha şeffaftır ve reklamlarla neler olduğunu tam olarak bilirsiniz.

Öte yandan, arama motoru optimizasyonu, çok faydalı olsa da, uzun vadeli bir süreçtir. Herhangi bir anahtar kelimeyi sıralamak için çok fazla azim ve çok sayıda iyi yazılmış makale ve geri bağlantı gerektirir.
Basitçe söylemek gerekirse. reklamlar, anında bir maliyetle anında görünürlük sağlarken, SEO, içeriğinizin kalitesine koyduğunuz çabaya bağlı olarak size uzun vadeli başarı sağlayacaktır.


2)Marka Bilinirliğini Artırın

Google AdWords, trafiği, tıklamaları ve dönüşümleri artırmanın yanı sıra, insanlara markanız hakkında bilgi vermenin etkili bir yoludur. Bunu doğrulamak için Google, otomobillerden perakendeye kadar 12 dikeyde bir çalışma yürütmek üzere Ipsos ile ortaklık kurdu. Arama reklamlarının zihin üstü farkındalığı ortalama %6.6 oranında artırdığı keşfedildi.

SEO söz konusu olduğunda, sıralamanız da markanızın arama sayısına ve varyasyonlarına bağlıdır. Bu, görüntülü reklamların yanı sıra arama yoluyla marka bilinirliğini artırmayı hedeflemeniz gereken bir başka nedendir.

3) Gmail Gelen Kutusu aracılığıyla daha fazla müşteriye ulaşın

Her işte en çok kullanılan pazarlama stratejilerinden biri e-posta pazarlamasıdır, bu nedenle gmail reklamları da yararlı olabilir. Eylül 2015’te Google, yerel Gmail reklamlarını Google AdWords ile entegre etti ve tüm reklamverenler tarafından kullanılabilir hale getirdi, bu da gmail gelen kutuları aracılığıyla daha fazla potansiyel müşteriye erişebileceğiniz anlamına geliyor.

Genellikle, Gmail reklamları promosyon sekmesinde görünür, ancak bazen sosyal sekmesinde de görebilirsiniz. Bu reklamlar hem masaüstü bilgisayarlarda hem de cep telefonlarında yayınlanmaktadır. Gmail reklamları genellikle arama reklamlarından çok daha ucuza mal olduğundan, küçük bir bütçeniz varsa, Gmail reklamlarını da deneyebilirsiniperformansınızı tutarlı bir şekilde ölçün

4)Performansınızı Tutarlı Bir Şekilde Ölçün

Gazeteler, radyo, yayın televizyonu, kablolu televizyon, açık hava reklam panoları, broşürler vb.gibi geleneksel reklamların sonucunu ölçmek çok zordur. Ayrıca, Google Adwords’ten çok daha pahalıdırlar. Kendi bütçenizi kontrol edemez ve harcayamazsınız. Ayrıca, müşteriniz bunu ifşa etmeye karar vermedikçe, bu medyadan gelen potansiyel müşterilerin kaynağını bilmeyeceksiniz. Sonuç olarak, geleneksel medyadan yatırım getirisini hesaplamak çok zor olacaktır

Ancak, AdWords, diğer taraftan, kampanyaya tam olarak ne olduğunu size söyleyecektir. Şunları bilmen gerekir :

  • Reklamınızı kim tıkladı?
  • Kaç tane ipucu üretildi.
  • Adwords’ten Web sitenize ne kadar trafik aldınız?
  • Hangi anahtar kelime en çok trafik ve potansiyel müşteri oluşturdu.
  • Tıklama başına ne kadara mal oluyor?

Bu bilgileri kullanarak, en iyi sonuçları elde edene kadar kampanyalarınızı özelleştirebilirsiniz

5) Rakiplerinizi Daha İyi Ele Alın

Birisi çevrimiçi ürününüz/hizmetlerinizle ilgili bir şey aradığında ve reklam yayınlamıyorsanız, ancak rakipleriniz varsa, bu sizin için sorun anlamına gelir. Neredeyse anında iş kaybedersiniz.

İşlerini nasıl tanıttıklarını, ne tür reklamlar yayınladıklarını vb.görmek için onlara göz kulak olmanız gerekir. Google Adwords’ün şeffaf sistemi bunu yapmanıza yardımcı olur. Yoldan gelip sizin rekabet direnmek fırsatları yakala.

Artık Google AdWords’te reklam vermek için nedenleriniz var. Detaylı inceleme ve bilgi için Google Adwords sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir