Hepsiburada Pazaryerleri

Hepsiburada Hizmet Bedeli

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | Hepsiburada kargo ücretleri|hepsiburada kargo gecikme| Hepsiburada kargoyu kim öder|Hepsiburada komisyon oranları| hepsiburada kampanya indirimi

Hepsiburada platformu üzerinden satış yapan mağazalar standart olarak ödenen komisyon, kargo ve kdv tutarlarının yanında hizmet bedeli de ödemektedirler. Peki Hepsiburada Hizmet Bedeli nedir? Tüm siparişler için geçerli midir? 2021 güncel hizmet bedeli kaç TL’dir? sorularının cevabı bu yazımızdadır.

Hepsiburada platformu 50 TL altındaki siparişler için hizmet bedeli talep etmezken, 50 TL üzeri satışlarda mağazalara “hizmet bedeli” fatura etmektedir. Uygulanan rakamlar 2021 yılı için güncellenmiş olup hepsiburada tarafından satıcılara duyurulan bilgi şu şekildedir:

31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edeceğini ilettiğimiz 50 TL altı siparişlerde hizmet bedeli alınmaması uygulaması sizlerden aldığımız olumlu geri bildirimler sebebiyle 31 Aralık 2020 tarihinden sonra da devam edecektir.

 

1 Ocak 2021 tarihi itibariyle 50 TL üzerindeki siparişlerden alınacak hizmet bedeli tutarı 1 TL + Kdv olarak güncellenmiştir.

Dolayısıyla hepsiburada üzerinden 50 TL üzeri satış yaptığınızda ek olarak 1 TL+KDV = 1.18 TL daha ödeme yapmanız gerekecektir. Satış fiyatı belirlerken bu hususu da dikkate almanızı tavsiye eder, Hepsiburada Komisyon hesaplama ve kâr-zarar durumunu analiz etmek için ” Hepsiburada Komisyon Hesaplama aracını incelemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir