Hepsiburada

Hepsiburada Kargo Gecikme Cezası ve Diğer Cezalar [2021]

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | Hepsiburada kargo ücretleri|hepsiburada kargo gecikme| Hepsiburada kargoyu kim öder|Hepsiburada komisyon oranları| hepsiburada kampanya indirimi

Diğer Platformlarda olduğu gibi Hepsiburada platformunda da gelen siparişleri zamanında kargoya vermezseniz, hiç vermezseniz veya Hepsiburada “SATICI” üyelik sözleşmesinde belirtilen ihlalleri yapmanız durumunda bazı cezai yaptırımlarla kaşılaşmaktasınız. Peki, Hepsiburada kargo gecikme cezası veya diğer ihlallerde uygulanacak cezai işlemler nelerdir?

1) Hepsiburada Kargo Gecikme Cezası

Satıcı üyelik sözleşmesine göre Satıcının sipariş edilen ürünü, sipariş edilen tarihten sonraki 2 iş günü içinde Kargoya teslim etmesi gerekmektedir. Sipariş verilen gün bu 2 iş günlük süreye dahil olmayıp Cumartesi günü dahildir.

Belirtilen bu sürede aksaklık yaşanması durumunda Hepsiburada aşağıdaki tabloda belirtilen tutarda gecikme cezasını Satıcıya fatura edecektir:

Geciken GünFaturalandırılacak Tutar
Kargo Teslim Süresi + 1 Gün5 TL
Kargo Teslim Süresi + 2 Gün10 TL
Kargo Teslim Süresi + 3 Gün ve fazlaso15 TL

2) Siparişin Gönderilmemesi

Satıcı, ürünün stokta olmaması ve temin edilememesi nedeniyle sipariş için iptal talebi iletmesi veya herhangi bir bildirim yapmaksızın Alıcıya siparişi teslim etmemesi nedeniyle aşağıdaki tabloda belirtilen tutarlar oranında Hepsiburada tarafından cezalandırılır.

Ürün BedeliFaturalandırılacak Tutar
0-20 TL10 TL
21-500 TL25 TL
501-1000 TL50 TL
1000 TL ÜzeriÜrün Bedelinin Yüzde 5’i ( Maks. 250 TL)

3) Fatura Gönderilmemesi ve İade Kabul Edilmemesi

Satıcı’nın sipariş bilgilerini kullanarak Alıcı’yı araması veya müşteri tarafaından iade edilen ürünün kabul etmemesi ve almaması veya ürünün faturasını göndermemesi durumlarında Hepsiburada tarafından aşağıdak tutarlar adedince cezai yaptırım uygulanır.

Ürün Bedeli0-20 TL21-200 TL201-500 TL500TL ÜZERİ
Fatura BedeliÜrünün Değeri Kadar20 TL50 TL 100 TL

Yukarıda belirtilen tutarlar güncel rakamlar olup, SATICI üyelik sözleşmesi gereğince Hepsiburada rakamlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu durumda satıcılar bilgilendirilecektir. SATICI üyelik sözleşmesini detaylı incelemek isterseniz Mağaza Panelinizden giriş yaparak ” Belgelerim” kısmında sözleşmeyi inceleyebilirsiniz.

Pazaryeri Platformlarda Mağaza Açmak

Hepsiburada ve diğer pazaryeri platformlarında satış yapabilmek için ilgili pazaryerlerinde mağaza açmanız gerekmektedir. Bu kapsamda Kılavuz Online tarafından hazırlanan ilgili makalelere göz atabilirsiniz;

Yorum

  1. 20-12-2021 Tarihli 342 642 071 numaralı siparişini verdiğim ürün bugünün tarihi ile 24-12-2021 hala kargolanmamış bulunmaktadır, gereğinin bizzat yapılmasını talep ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir