Hepsiburada

Hepsiburada Kargo Sabit Fiyat Barem Uygulaması Güncellenmesi

Hepsiburada Kargo Sabit Fiyat Barem Uygulaması

Hepsiburada, platformunda satış yapan mağazalara gönderdiği bildirimde Hepsiburada Kargo Sabit Fiyat uygulamasında güncelleme yaptığını duyurmuştur. Buna göre müşteriler için 50 TL üzeri ücretsiz kargo uygulamasından faydalanacaktır. Satıcılar için ise güncellenen durum şu şekildedir:

Önceki kargo uygulaması için ” Hepsiburada’da Kargoyu Kim Öder” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hepsiburada Kargo Sabit Fiyat Barem Uygulaması

15 Haziran 2021 tarihi itibarıyla 30 TL altı ürünlerdeki sabit fiyat uygulamamız sadece Hepsijet gönderileriniz için geçerli olacaktır. Aras Kargo uygulamamıza dahil olmayacaktır.

Belirtilen tarihte ve sonrasında gelen 30 TL altı Aras Kargo gönderileri için kargo fiyat listesinde yer alan desi ücretine göre faturalandırma yapılacaktır.

Müşterinin sepet tutarı 50 TL üzerinde ise mağazanıza faturalandırılacak kargo ücretleri ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir:

  • 30 TL ve altı tüm ürünlerde mağazanızdan alınan ürün başına kargo ücreti sabit 3.99 TL+ KDV olarak faturalandırılacaktır. Sabit kargo ücreti uygulamamız Hepsijet Kargo teslimatları için geçerlidir.
  • 30 TL üstü tüm siparişleriniz ekte yer alan desi fiyat listesine göre faturalandırılacaktır.

Örneğin müşterinin A, B ve C mağazalarından toplam 80 TL tutarında alışveriş yaptığı durumda sepet tutarı 50 TL üzerinde olduğu için müşteri kargo ücreti ödemeyecektir. Satıcı firmalarımızın ödeyeceği kargo ücretleri ise aşağıdaki şekildedir.

  • A mağazasından 15 TL tutarında 2 adet Hepsijet kargo ile gönderimi yapılacak olan ürün alındığını varsayalım. Bu durumda fatura edilecek kargo ücreti 3,99 TL x 2 hesaplaması ile 7,98 TL olacaktır.
  • B mağazasından 40 TL tutarında alınan ürün için kargo fiyat listesinde yer alan desi ücretine göre faturalandırma yapılacaktır.
  • C mağazasından 10 TL tutarında alınan ve Hepsijet dışındaki bir kargo firması ile gönderilecek olan sipariş için desi fiyatına göre faturalama yapılır.

*Yukarıda belirtilen indirim kapsamı sadece gönderilen kargolar için geçerli olup, iade gönderiler ekteki kargo fiyatları üzerinden faturalandırılmaya devam edecektir.

Hepsiburada’nın bu değişikliği ile barem kampanyasının eski önemini yitirdiği gelen tepkiler arasındadır. Peki siz bu yeni uygulamayı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir