Pazaryerleri

Hepsiburada Kargoyu Kim Öder? [2021]

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | Hepsiburada kargo ücretleri|hepsiburada kargo gecikme| Hepsiburada kargoyu kim öder|Hepsiburada komisyon oranları| hepsiburada kampanya indirimi

Hepsiburada Platformu üzerinden satış yapanların merak ettiği konuların başında kargo ücretleri geliyor. Zira size gelen sipariş tutarlarına göre farklı ücretlendirmeler söz konusu. Peki , Hepsiburada Kargoyu Kim Öder?

Müşterinin sepet tutarı 50 TL üzerinde ise mağazanıza faturalandırılacak kargo ücretleri ile ilgili detaylar
aşağıdaki gibidir:
· 30 TL ve altı tüm ürünlerde mağazanızdan alınan ürün başına kargo ücreti sabit 3.99 TL+ KDV olarak faturalandırılacaktır. Sabit kargo ücreti uygulamamız Hepsijet, Aras Kargo ve Sürat Kargo teslimatları için
geçerlidir.
· 30 TL üstü tüm siparişleriniz ekte yer alan desi fiyat listesine göre faturalandırılacaktır.

Örneğin müşterinin A ve B mağazalarından toplam 77 TL tutarında alışveriş yaptığı durumda sepet tutarı 50 TL üzerinde olduğu için müşteri kargo ücreti ödemeyecektir. Satıcı firmaların ödeyeceği kargo ücretleri ise aşağıdaki şekildedir.

·         A mağazasından 14 TL tutarında 2 adet ürün alındığını varsayalım. Bu durumda fatura edilecek kargo ücreti 3,99 TL x 2 hesaplaması ile 7,98 TL (+KDV) olacaktır.

·         B mağazasından 49 TL tutarında alınan ürün için kargo fiyat listesinde yer alan desi ücretine göre faturalandırma yapılacaktır.


*Yukarıda belirtilen indirim kapsamı sadece gönderilen kargolar için geçerli olup, iade gönderiler ekteki kargo fiyatları üzerinden faturalandırılmaya devam edecektir.

Cep telefonu ve bilgisayar kategorisinde yapılan alışverişlerde eski uygulamada olduğu gibi müşteriler sepet tutarından bağımsız olarak ücreti ödemeye devam edeceklerdir.

Bu şartların dışındaki gönderimler ilgili firmanın anlaşmalı desi fiyatlarına göre ücretlendirilecektir.

Hepsiburada platformu 2021 yılı güncel Anlaşmaları kargo fiyatları için ” Hepsiburada Kargo Ücretleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 Yorum

  1. hepsi burada da artık trendyol gibi hem satıcıdan hemde alıcıdan mı kargo ücreti almaya başladı bilginiz var mı?

    1. Hepsiburada platformu 100 TL ye kadar alıcıdan kargo alıyor, 100 tl ve üzeri siparişlerde ise ücretsiz kargo opsiyonu sunuyor. Ancak satıcının ödeyeceği kargo ücreti bu durumdan tamamen bağımsız şekilde gerçekleşmekte. Satıcı olarak yazımızda belirtilen şartlar dahilinde kargo ücreti ödersiniz. Dolayısıyla 100 TL altı siparişlerde hem alıcı hem de satıcı kargo öder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir