Hepsiburada

Hepsiburada Komisyon Hesaplama [2021]

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | Kılavuz Online Komisyon Hesaplama

Hepsiburada platformu üzerinde satış yapanların en çok merak ettiği sorular satış yaptıkları ürün için ” Hepsiburada Komisyon Hesaplama Nasıl Yapılır?” ” Hepsiburada Kargo Bedeli Nasıl Hesaplanır?” ” Hepsiburada Hizmet Bedeli Nasıl Hesaplanır?” “Hepsiburada Kâr Oranı Nasıl Hesaplanır?”.

Kılavuz Online olarak bütüm bu sorularınızın cevapları için bir hesaplama aracı geliştirdik. Hesaplama aracında istenen değerleri girdikten sonra sonuçlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu arada hesaplama sonucu çıkan değerlerin girdiğiniz değerlere göre hesaplandığını unutmayınız.

Hepsiburada platformunda mağazanız yoksa Hepsiburada Mağaza Açma Kılavuzu [2020] adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Hepsiburada Komisyon ve Kâr Hesaplama

Pazaryeri Platformlarda Mağaza Açmak

Hepsiburada ve diğer pazaryeri platformlarında da mağaza açıp satışlara başlamanızı öneriyoruz. Bu kapsamda Kılavuz Online tarafından hazırlanan ilgili makalelere göz atabilirsiniz;

9 Yorum

 1. Hepsiburada satışlarınızda
  *** Satıcı firmaya gelen sipariş tutarı 30 TL altında ise; HepsiJet, Aras ve Sürat Kargo firmaları için kargo ücreti sabit 3.99 + KDV =4,70 TL olacaktır. Diğerlerinde desiye göre ücretlendirme olacaktır
  *** 30 TL üstü tüm siparişler desi fiyat listesine göre faturalandırılacaktır.

  Yukarıdaki bilgiyi ve hesalamayı değiştirebilir misiniz? Aşağıda doğru bilgiyi paylaşıyorum.

  *** Satıcı firmaya gelen sipariş tutarı 30 TL altında ise; HepsiJet kargo ücreti sabit 3.99 + KDV =4,70 TL olacaktır.
  *** Satıcı firmaya gelen sipariş tutarı 30-100 TL aralığında ise HepsiJet kargo ücreti sabit 7.99 + KDV =9,42 TL olacaktır. Diğer tüm kargolarda sipariş tutarı farketmeksizin desiye göre ücretlendirme olacaktır.
  *** 100 TL üstü tüm siparişler tüm kargolardar desi fiyat listesine göre faturalandırılacaktır.

 2. Merhaba. komisyon miktarını girerken +18 KDV sini de ekleyip mi giriyoruz yoksa sistem mi onun KDV sini ekliyor. Örneğin h.b. sisteminde komisyonu 10+KDV diye belirtiliyor dolayısı ile 10+KDV =11,80 mi yazmalıyım yoksa 10₺ mi yazmalıyım. + Olarak kargo fiyatında da durum aynı Hepsiburada ona da KDV eklediği için bi hangi şekilde girelim. Teşekkürler iyi çalışmalar.

 3. Merhaba, kargo ücretleri değişti aras anlaşması bitti. Fiyatları güncellermisiniz

 4. Hepsiburada da yeni satıcı oldum. Burada bahsettiğiniz 100 TL altı tüm siparişlere sabit fiyat 9.99 TL+ KDV=11.78 TL diye bir olay yok. 30 TL altı tüm siparişler 3.99 TL+ KDV diye fiyatlandırılıyor. Ve burada 20 KG ürünü 50 TL ye satan adamlar bu ürünü sokaktan mı topluyor merak ediyorum.

 5. Hepsiburada buy box olayı hakkında bilgi verir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir