Hepsiburada

Hepsiburada Mağaza Açma Kılavuzu [2021]

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | Hepsiburada kargo ücretleri|hepsiburada kargo gecikme| Hepsiburada kargoyu kim öder|Hepsiburada komisyon oranları| hepsiburada kampanya indirimi

Hepsiburada Genel Yapısı

Hepsiburada.com, Türkiye’nin en önemli e-ticaret platformları arasındaki yerini uzunca bir zamandır korumaya devam eden bir pazaryeri. Hepsiburada biraz farklı olarak katalog yapısını kullanıyor ki bu da ürüne ait sadece bir sayfa görüntüleniyor anlamına gelmektedir. Dolayısıyla aynı ürünün tüm satıcıları tek bir ürün kartı altında listeleniyor. Bu durumda hepsiburada platformunda fiyat politikasını çok iyi belirlemeniz gerektiği anlamına çıkıyor. Peki Hepsiburada mağaza açmak için neler gereklidir? Mağaza açma ücreti nedir?

Mağaza Açma Ücreti

Hepsiburada’da mağaza açmak ücretsiz olup diğer pazaryerleri gibi komisyon usulü çalışmaktadır. Yani ne kadar ürün satarsanız satmış olduğunuz ürünün komisyonunu alacağınızdan kesip üyelik belgelerinde belirtmiş olduğunuz banka hesabınıza belirli günlerde ödeme yapılıyor. Komisyon Oranları ise satış yapacağınız kategoriye göre değişmekte olup güncel liste başvuru esnasında mailinize gönderilmektedir.

Hepsiburada mağaza açma kılavuzu 2020

Hepsburada Mağaza Açma işlemleri için şirket kurmak gerekli midir?

Evet, diğer platformların da çoğunda olduğu gibi hepsiburada.com pazaryerinde mağaza açıp ürünlerinizi satabilmek için şirketinizin bulunması gerekmektedir. Şirket türü limited / anonim olabileceği gibi şahıs şirketi de kurup mağaza açabilirsiniz.

Hepsiburada.com’da mağaza açmak için gerekli belgeler nelerdir?

  • Vergi Levhası ( İçinde bulunulan vergi yılı veya en eski bir önceki yıla ait olarak yüklenmelidir.)
  • İmza Sirküleri  ( Şahıs şirketleri için imza beyannamesi)
  • Faaliyet Belgesi ( Son 6 aya ait olmalıdır. 6 aydan daha uzun zaman önce alınmış olanlar kabul edilmemektedir. )
  • Ticari Sicil Gazetesi (Ticaret Sicil Gazetesinde bulunan unvan ve adres bilgisi; firma kaşesi- Vergi Levhası ve Faaliyet Belgesi ile uyumlu olmalıdır)
  • Sözleşme ( Başvuru esnasında belitrmiş olduğunuz mail adresinize gönderilecektir. Sözleşmenin her sayfasının kaşe ve ıslak imzalı olması gerekmektedir aksi hâlde kabul edilmeyecektir. )
  • Pazaryeri Formu ( Başvuru esnasında belitrmiş olduğunuz mail adresinize gönderilecektir. Formda sarı renki bölgelerin doldurulmuş olması ve her sayfanın kaşe ve imzalı olarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir.)

Yukarıda belirtilen belgelerden Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi, Ticari Sicil Gazetesi ve İmza Sirküleri belgelerinizi sisteme yükledikten sonra başvuru esnasında belirttiğiniz mail adresinize sözleşme ve pazaryeri formu adında iki belge daha gelecektir. Hepsiburada mağaza açma işlemlerinin tamamlanabilmesi için bu belgelerin de her sayfasının kaşe ve imzalı olarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Önemli Not: Sisteme yükleyeceğiniz tüm belgelerdeki ve kaşeniz üzerindeki adres bilgilerinin aynı olması gerekmektedir. Aksi hâlde, farklılık arz eden belge onaylanmayacaktır.

Hepsiburada Mağaza Açma İşlemleri için Nereden Başvuru Yapabilirim?

Şirketinizi kurduktan sonra veya var olan şirketiniz ile ilgili yukarıdaki gerekli evrakları tamamladıktan sonra hepsiburada mağaza açma için hazırsınız demektir. Bu aşamada, hepsiburada başvuru sayfasından ilgili bilgileri doldurup istenen belgeleri de yükledikten sonra mağazanız onay bekler vaziyete düşecektir.

Belgeleriniz incelenip bir sıkıntı olmaması hâlinde mağazanız aktif edilip hepsiburada üzerinden satışlara başlayabilirsiniz. Kılavuz Online olarak bol kazançlar diliyoruz.

Mağaza açma süreci ile ilgili sorularınız için bu yazının altına yorum yapabilir veya iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir