İyzico

İyzico Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? Komisyon Oranı Nedir?

iyzico komisyon oranı

E-Ticaret sitesi açıp ürünlerini online olarak satmak isteyenler için çeşitli ödeme yöntemleri var. Bunlar popüler olarak kapıda ödeme, havale ile ödeme ve kredi kartı ile ödeme. Hem satıcılar hem de alışveriş yapanlar için en çok kullanılan yöntem ise kredi kartı ile ödeme yöntemi. E-ticaret sitenizde kredi kartı le ödeme alabilmeniz için Sanal Pos hizmeti sunan firmalardan sitenize Sanal Pos entegrasyonu yapmanız gerekmektedir. Bu Sanal Pos firmalarından birisi olan İyzico Nedir? İyzico’ya Nasıl Başvuru Yapılır? İyzico Komisyon Oranı Nedir? gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. SANAL POS FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İyzico’ya nasıl başvuru yapılır?

Öncelikle iyzico’da bir üyelik kaydı oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra, kayıtlı e-posta adresinizle iyzico kontrol paneline giriş yaptığınızda, panelin sol tarafında “Başvuru Yap” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak, başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

“Başvuru Yap” butonuna tıklayarak açtığınız başvuru formunda, bilgi ve belgelerinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki yer alan “Gereken Evraklar” bölümündeki belgeleri taratarak online olarak yüklemeniz istenecektir.

Form üzerindeki ilgili alanları doldurduktan sonra, sayfanın en altındaki “iyzico Hizmet Şartlarını Kabul Ediyorum” seçeneğini işaretleyip, “Başvuruyu Tamamla” butonuna tıkladığınızda başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Başvuru için gereken evraklar nelerdir?

Başvurunuz esnasında aşağıdaki evrakları, online olarak İyzico Sistemine yüklemeniz gerekmektedir.

– İmza sirküleri

– Vergi levhası

– Şirket ortaklarının kimlik fotokopileri

– Adınıza/şirketinize ait banka hesap bilgilerinizin bulunduğu bankanızdan teslim alınmış bir belge. iyzico Kontrol Paneli’ne ödeme alabilme amacıyla kaydettiğiniz IBAN numarasını teyit edebilmek için, hesap adınızın ve banka IBAN numaranızın yer aldığı, bankanızdan veya internet bankacılığı aracılığıyla teslim aldığınız herhangi bir belge ya da hesap cüzdanınızın ön sayfasını göndermeniz gerekmektedir.

iyzico için şirket zorunluluğu var mı?

Evet, “Sanal POS”  hizmetlerinden yararlanmak için şirket sahibi olmanız gerekmektedir.

Başkasına ait şirket bilgileri üzerinden iyzico’yu kullanabilir miyim?

iyzico hizmetlerinden yararlanabilmek için, hesabınıza yüklediğiniz vergi levhasındaki şahıs ya da firma ismi ile ödemelerin aktarılacağı hesap bilgilerinin uyuşması gerekmektedir. Vergi levhasındaki yazan isim ile ödemelerin aktarılacağı hesap bilgilerinin uyuşmaması durumunda, ödemeler ilgili hesaba aktarılamayarak askıda kalacaktır.

Yabancı para birimleri ile ödeme tahsil edebilir miyim?

iyzico Multi Currency özelliği sayesinde dünyanın her yerinden Visa ve MasterCard markalı kartlarla Türk Lirasının yanı sıra; Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Rus Rublesi, İsviçre Frangı ve Norveç Kronu kurlarında ödeme alabilirsiniz. Döviz olarak aldığınız ödemeler, işlemin gerçekleştiği günün Merkez Bankası kuru ele alınarak Türk Lirası’na çevrilmekte ve ödeme günü geldiğinde, çeviri ücreti uygulanarak tarafınıza Türk Lirası olarak yapılmaktadır. Multi Currency fonksiyonu ekstra ücretlendirmeye tabiidir.

İyzico komisyon oranı ve taksitlendirme?

İyzico komisyon Oranı

Eğer kurumsal bir satıcıysanız, siteniz üzerinden gerçekleşen başarılı işlem başına %2,99’dan başlayan komisyon oranları ve 0,25 TL işlem ücretiyle özel teklif alabilirsiniz. iyzico’yu kullanmak için ödemeniz gereken herhangi bir başlangıç ücreti veya sabit ücret bulunmamaktadır.

Hangi kredi kartları ile taksitli ödeme alabilirim?

iyzico’da şu anda Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alınabilmektedir. Böylece 7 bankaya ait bütün kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alabilirsiniz.

Peşin fiyatına taksit yapabilir miyim?

Evet yapabilirsiniz. Vade farklarının müşterilerinize yansıtılıp yansıtılmaması tamamen sizin inisiyatifinizdedir. iyzico kontrol panelinizde bulunan Taksit ve Komisyon Yönetimi sayfasından yapacağınız değişiklilerle, taksitli işlemlerde oluşan vade farkının tamamını ya da bir kısmını kendiniz üstlenerek müşterilerinize daha avantajlı fiyatlar sunabilirsiniz.

Diğer Sanal Pos Firmaları

E-ticaret sitenizde hem güvenlik hem de düzenli ödeme için en popüler uygulama Kredi Kartı ile ödeme yöntemidir. Bu yazımızda ilk olarak İyzico’yu tanıttık. İyzico’ya üyelik ve iyzico komisyon oranlarından bahsettik. Sonraki yazılarımızda diğer sanal pos firmalarından bahsediyor olacağız. İncelenmesini istediğiniz sanal pos firmalarını yorum olarak iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir