Needion

Needion com Nedir? Needion Güvenilir mi? Needion Yorumlar

Needion.com nedir? Needion güvenilir mi?

E-Ticarete olan ilginin artmasıyla birlikte yeni online alışveriş siteleri ve pazaryeri platformları kurulmaya başladı. Bunlardan birisi de needion.com. BND Group tarafından oluşturulan bu e-ticaret platformu adını duyurmaya başladıktan sonra hem kullanıcılar hem de satıcılar tarafından ilgi çekmeye başladı. Peki needion güvenilir mi? Needion yorumları nelerdir? Yazımızda bu sorulara cevap bulacağız.

Needion.com Nedir?

Needion 2018 yılında BND Group Teknoloji A.Ş. (www.bndgroup.com.tr) çatısı altında, İzmir’de kurulan Türkiye’nin en yeni e-ticaret ve ilan platformudur. Needion, hızlı büyüyen ekibiyle önce Türkiye sonra da bölge pazarlarına yeni bir soluk getirmeyi hedeflemektedir.

Site; teknoloji ürünlerinden kişisel gelişim kitaplarına, deri giyimden kozmetik ürünlerine binlerce ilanla kullanıcılarımıza yeni bir alışveriş deneyimi sunacaktır. Bu platformun amacı, alıcılara güven, kolaylık ve ulaşılabilirlik, satıcılara ise en avantajlı komisyon oranı ve kolay kullanımıyla hizmet sağlamaktır.

Needion Güvenilir mi?

Needion sitesi tüm alışverişlerde “Güvenli Ödeme” sistemini kullanılır. Böylece hem satıcılar hem de müşteriler için güvenli bir ödeme sistemi kurmayı hedeflemektedir. Ek olarak, bu platformun diğer pazaryerlerinden ayıran bir özelliği de sohbet özelliğinin olmasıdır. Yani, satıcı ile veya diğer kullanıcılar ile site üzerinden sohbet edebilirsiniz. Bu durumda da needion.com’un da kendi sayfasında hatırlattığı üzere site ödeme ekranı haricinde hiçbir yerde kredi kartı bilgilerinizi paylaşmamalısınız.

Needion Güvenli Ödeme Sisteminin İşleyişi

  • Satıcı ürün ve hizmetlerini Needion üzerinden sergiler.
  • Alıcı beğendiği ürün veya hizmetinin siparişini vererek ödemesini gerçekleştirir.
  • Alıcının yaptığı ödeme havuzda bekletilir.
  • Alıcının gönderilen ürünü teslim alması veya gerçekleştirilen hizmetten yararlanmasıyla onay süreci tamamlanır.
  • Onay sürecinin tamamlanmasıyla para satıcıya belirlenen süre içerisinde aktarılır.

Needion Yorumları Nelerdir?

Henüz yeni gelişen bir platform olduğu için hakkında olumsuz yoruma rastlamadık. Bazı forum sitelerinde alışveriş yapıp olumlu görüşlerini belirten kullanıcılar olsa da yorumların birikmesi için biraz zaman gerekiyor.

Needion’da Nasıl Mağaza Açılır?

Eğer needion üzerinden satış yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit.

Needion.com’ da Tüketim, Hizmet, Eşya, Vasıta, Emlak, Aktivite, Ulaşım, Konaklama olmak üzere toplam 8 mağaza kategorisi bulunmaktadır. Açılmak istenilen Mağaza kategori seçimi yapıldıktan sonra tüm gerekli alanların doldurulması gerekmektedir. Mağaza açma aşamasında kullanıcı bilgileri “Bireysel” , “ Şahıs Firması”, “Kurumsal” olarak girilmektedir. “Şahıs Firması” için Unvan ve Vergi Dairesi Adı , “Kurumsal” için Unvan, Vergi Dairesi Adı, Vergi No bilgileri eksiksiz girilmelidir.

Bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra needion’un aktardığına göre mağazanız 12 saat içinde onaylanacaktır.

Pazaryerleri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için Kılavuz Online sayfasını detaylıca incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum

  1. Needion da mağazamızı açtık yeni bir platform olması nedeniyle bizim de çekincelerimiz olmadı desek yalan olur. Mağaza açılış onay aşamasında müşteri hizmetleri bizimle iletişime geçti ve gerekli adımları birlikte hallettik ve her kafama takılan konuda iletişime geçtim ve her seferinde çok hassas bir şekilde yardımcı oldular.
    Temennim mağazamın bu platformda iş yapması ve ben Needion ekibine inanıyorum diğer platformlardan daha iyi bir hizmet sunacaklarına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir