Ne Satılır

Sukulent Bakımı Nasıl Olmalı? Sukulent Saksı Çeşitleri Nelerdir?

toptan insansı saksı | sukulent saksı

Sukulent bakımı noktasında en çok dikkat edilmesi gereken şey, bitkinin gereği kadar sulanması olur. Yetiştiği toprağa göre bakım değişse de az ya da çok sulanmaması önem taşır. Canlı çiçeklerden olan Sukulent, günümüzün modern dünyasında hediye olarak da iyi bir seçim olur.

Sukulent Nedir?

Kaktüs familyasına ait olan Sukulent, özü ve suyu olan anlamına gelir. Kaktüs görüntüsünü andıran bir yapıya sahip olan bitki etli yaprakları ile hoş bir görüntü oluşturur. Bitki, sıcak ülkelerde yetişir ve Sukulent bakımı uzun süreli olur. Bitli sıcak coğrafyayı sevse de soğuk coğrafyada dayanıklı türleri vardır.

Sukulent Bakımı Nasıl Yapılır?

Sukulent bakımı olarak öncelikle bitkinin ilkbahar ve yaz aylarında gelişimini tamamladığını bilmek gerekir. Soğuğa karşı hassas türlerinin olduğunun unutulmaması gerekir. Bitkinin kış aylarında 20 ila 30 günde bir sulanması yeterli olur. İçeriğinde su miktarı barındırmasından dolayı Sukulent bakımı fazla su gerektirmeden yapılır. Evlerde ve bahçe ortamında rahatlıkla yetiştirilen bitkilerden biri olması sebebi ile özellikle tercih edilir.

Bitki, yapraklarının renginden az ya da çok sulandığını belli eder. Çok sulanması halinde yaprakları buruşur hatta çürüyebilir az sulanması halinde de yapraklarda kahverengi lekelenmeler oluşur. Sağlıklı bir Sukulent bakımı, yapraklarda oluşan beyaz ve pembeleşme ile kendini belli eder. Direk güneş ışığına gerek kalmadan aydınlık ya da yarı aydınlık ortamda yetiştirilir.

Sukulent Saksısı Nasıl Olmalı?

Doğru bir Sukulent bakımı için önemli nokta, saksı seçimi olur. Bitki, saksıya konulurken yapraklarının iç içe geçmemesi için özen gösterilmesi gerekir ayrıca saksı boyutunun küçük olmaması gerektiği gibi aşır büyük olmaması da önem taşır. En uygun saksının bulunması gerektiği gibi saksının alt kısmında da su giderinin olması gerekir.

Sukulent Saksısı Kaç Cm Olmalı?

Saksının küçük ya da büyük olmaması gerektiği gibi fazla alçak ve derin de olmaması önem kazanır. Bu neden ile saksı seçimi, 5 ila 6 cm bir olması doğru olur.

Sukulent Nasıl Çoğaltılır?

sukulent bakımı

Sukulent, çabuk çoğalabilen bir bitki olur. Bitkinin alt yapraklarından parça koparılır aynı zamanda bitkinin yetiştirilebileceği toprağın da ayarlanması gerekir. Bu toprak, 1 gün bekletilir ve koparılan parçalar toprağa serilir. 2 hafta gibi bir süre sonunda minik kökler görülür. Kök vermesinin ardından haftada 1 az olacak şekilde sulanır.

İnsansı Saksı Nedir?

Bazı insanlar tasarım ve dekoratif objelerden hoşlanır. İnsansı Saksı da özel tasarım ile üretilen ev ve ofis ortamında tercih edilir. Yapay çiçek ile süslenebildiği gibi bitki de ekilebilir. Seramik, beton ve mermer karışımlarından üretilen ürün aynı zamanda hoş bir hediye çeşidi olur.

Sukulent Saksı

Sukulent için farklı tasarım özelliği ile ön plana çıktığı gibi uzun süreli kullanılır ve bulunduğu ortama hoş bir hava katar.

İnsansı Saksı

İnsansı Uzanan Saksıİnsansı Saksı

Çalışma masasında ya da kitap rafında farklı renk seçenekleri ile göze hitap eden bu saksılar özellikle farklılıktan ve orijinallikten hoşlanan kişilerin seçimi olur.

Kaktüs Saksı

İnsanların dostu ve dert ortağı olan bitkiler için hoş bir yuva olan ve dekoratif ürün kapsamında yer alan kaktüs saksılar, evler güzelleştirir ve farklı renk seçenekleri ile ortamın havasını değiştirir. Aynı zamanda kaktüs saksılarını internet üzerinden de satışlarını yapan birçok kişi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Nasıl Satış Yapılır? Neler Gereklidir?

Oturan Saksı

Bitkinin güzelliğini ve ihtişamını göstermenin en kolay yolu olan bu tür saksılar; salon, balkon ve çalışma odası gibi alanlarda ortamı oldukça zengin gösterir.

Toptan İnsansı Saksı

toptan insansı saksı | sukulent saksıinsansı saksı | sukulent saksı

Toptan insansı saksı alım için de tasarlanan bu saksılarda renk çeşitliliği de mevcuttur. Siyah, beyaz, kırmızı, pembe ve mavi renklerde toplu alım yapılabilir. Bu kapsamda www.insansisaksi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yaprakları farklı renk ve büyüklükte olabildiği gibi ve su tutma kabiliyetinden dolayı uzun süre sulanmadan yaşayabilir. Sukulent bakımı, çok zahmet gerektirmeyip ofis ya da ev ortamına da uygun olması ile dikkat çeker.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir