Trendyol

Trendyol Siparişi Göndermeme Cezası?

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | trendyol siparişi göndermeme cezası |trendyol mağaza açma kılavuzu| trendyol komisyon oranları | Trendyol kadın girişimci| trendyol marka ekleme

Trendyol platformu üzerinden mağazanıza gelen siparişleri göndermezseniz veya eksik, hasarlı gönderirseniz bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki, “Trendyol Siparişi Göndermeme Cezası Nedir? Trendyol’da kargoya teslim etmediğiniz her ürün için ne kadar ceza ödersiniz? İade durumunda kargoyu kim öder?” sorularının cevabı nedir?

Öncelikle, Trendyol platformunda mağaza açıp satışlara başlamak için ” Trendyol Mağaza Açma Kılavuzu [2021]” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Trendyol Siparişi Göndermeme Cezası

Mücbir sebep hâlleri dışında sipariş edilen ürünü alıcıya ulaştırmak üzere taahhüt edilen sürede kargoya teslim etmek durumundasınız. Eğer ürünleri bu süre zarfında teslim edemez iseniz aşağıdaki tabloda belirtilen ürün başına ceza tutarlarını ödemeniz gerekecektir. Trendyol, cezai şart tutarını Satıcı’nın herhangi bir alacağından mahsup etme hakkına sahiptir.

Trendyol Gecikme Cezası | Trendyol Hediye Çeki

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TRENDYOL’DA KARGOYU KİM ÖDER?
Alıcı’nın sepetine birden fazla satıcıya ait ürün eklemesi sonucu ortaya çıkacak ek kargo maliyetleri, Satıcı’ya Tedarikçi Portal’dan duyurulan bedeller üzerinden fatura edilecektir. Trendyol, işbu fatura bedellerini Satıcı’nın herhangi bir alacağından mahsup etme hakkına sahiptir.


Trendyol tarafından belirlenecek Alıcı’lara özel “kargo bedava” kampanyaları dahil olmak üzere herhangi bir limit olmaksızın, Satıcı, satılan ürünlerin Alıcı’ya teslimi ve iade halinden kaynaklı tüm kargo bedellerinden sorumludur.

2 Yorum

 1. siparişi iptal edince para hesabıma yatmadı. ne zaman yatar ?

  1. • İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:

   o Ürün satıcıya ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

   o Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 iş günü içerisinde iade süreci tamamlanır.

   o Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir