Trendyol

Trendyol Kadın Girişimci Komisyon Oranları Nedir?[2021]

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | trendyol siparişi göndermeme cezası |trendyol mağaza açma kılavuzu| trendyol komisyon oranları | Trendyol kadın girişimci| trendyol marka ekleme

Trendyol online satış platformu, kadın girişimciler için bir kampanya düzenleyerek faaliyete geçirdi. Amacı kadın girişimcileri desteklemek, yeni girişimciler kazanmak ve hâlihazırda ticarette bulunan kadınlar için e-ticaretle tanışıp büyümelerini sağlamak olan bu kampanyanın adı: ” Güçlü Kadınlar Programı”. Peki trendyolun bu program kapsamında sunduğu fırsatlar nelerdir? Trendyol Kadın Girişimci Komisyon Oranları Nedir?

Kimler Başvurabilir?

Trendyol’un kadın girişimcilere özel oluşturduğu ” Güçlü Kadınlar Programı” için başvuru şartları nelerdir?

a) Kadın Kobiler

Kendi adına kurduğu bir işletmesi olan, bu işletmede tek başına veya yüzde elliden (%50) fazla hisse sahibi olan, işletmenin geleceği ile ilgili planlar yapan, işletmeden elde ettiği kazanç üzerinde söz sahibi olan kadın girişimciler.

b) Kadın Kooperatifler

Ortakların ekonomik, kültürel ve sosyal ihtiyaçları ile ekonomik faaliyetleri kapsamında yer alan mal ve hizmet üretimi ile bunların pazarlanmasına yönelik ihtiyaçlarını karşılamak, girişimlerini desteklemek amacı ile kurulan ve ortaklarının en az yüzde seksenini (%80) kadınların oluşturduğu kadın kooperatifleri.

Trendyol Kadın Girişimci Desteği ile Sağlanan Avantajlar

I) Komisyon Desteği

Kampanya kapsamına katılan mağazalara E-Ticarete hızlı başlayabilmeleri
için belirli kategorilerde 30 bin TL’lik satışa kadar 1 ay komisyon %80 indirimli olarak sunulmaktadır.

II) Vade Avantajı

Kadın girişimci şartlarını taşıyıp kampanyaya dahil olan mağazalara Trendyol tarafından 14 gün vade süresi ile ödeme yapılır.

III) Reklam Desteği

Yeni satıcılara Trendyol’da kullanılabilecek 500 TL ( Kadın kooperatiflere 1000 TL) reklam bütçesi desteği sağlanmaktadır.

IV) Banka Desteği

E-ticarete girişte ihtiyaç olabilecek şu finansal araçlardan Trendyol’un anlaşmalı bankası üzerinden ücretsiz yararlanma imkanı.

  • 2 Adet 25’lik Ücretsiz Çek Karnesi (vergi hariç)
  • 50 adet ücretsiz Çek Tahsilatı
  • 1 Yıllık Ücretsiz 100 Havale ve 100 EFT
  • 2 ve 3 yıllık maaş anlaşmasında çalışan başına 500 ve 750 TL maaş desteği (Sadece yeni maaş müşterisi kazanımlarında geçerlidir. Kişi adedi 10-150 kişi arası ve minimum kişi başı maaş ortalaması 2.300 TL olmalıdır.)
  • Üye İş Yeri Avantajları
  • 6 ay ücretsiz personel yönetim yazılımı

Trendyol Kadın Girişimci Programına Nasıl Başvurulur?

Yukarıda belirtilen şartları sağlıyorsanız ve Trendyol’da satış yapmak istiyorsanız başvurmaya hazırsınız demektir. Trendyol kadın girişimci başvuru sayfasını ziyaret edip ” Yeni Satıcı Başvuru Formu” nu tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada formu doldurup ilerleyebilirsiniz.

Önemli Not ! Başvuru Formuna ilerleyip devam ettiğinizde sol altta yer alan referans kodunun otomatik girilmiş olması gerekmektedir. Eğer o kısım boş ise tekrar yukarıda verilen linkten yeni başvuru yapmanızı öneriyoruz.

Trendyol Kadın Girişimci Referans Kodu Bölümü

Trendyol’da mağaza açtıktan sonra kâr-zarar hesaplamanızı doğru şekilde yapabilmeniz için Trendyol Komisyon Hesaplaması sayfamızı incelemenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir