Trendyol

Trendyol Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır? | Trendyol Express Taşıyıcı

trendyol kurye başvurusu, trendyol express taşıyıcı

Trendyol’un sipariş gönderimi için kurduğu ve gittikçe popüler hâle gelen taşımacılık uygulaması: Trendyol Express. Hızlı gönderim ve diğer kargo firmalarına göre nispeten daha ucuz taşıma maliyeti nedeniyle hem satıcıların hem de alşveriş yapanların ilgisini çekiyor. Artan talepler Trendyol Expres dağıtıcısı alımlarını da artırdı. Peki Trendyol Express nedir? Trendyol kurye başvurusu nasıl yapılır? Trendyol Express dağıtıcısı ne kadar kazanır?

Trendyol Express Nedir?

Trendyol Express, online pazaryeri platformu olan Trendyol tarafından oluşturulan mevcut kargo firmalarına alternatif olarak hizmet veren bir taşımacılık faaliyetidir. Sektöründe tecrübeli saha ekipleri ile teknolojinin gücünü bir araya getirerek müşterilerine en üst kalitede teslimat deneyimi sunmayı hedefler. Hızlı, güvenli, deneyimli personel ile taşıma gibi hizmet parolalarını benimsemiştir. İstanbul’da hizmet vermeye başlayıp 81 ile yayılan dağıtım ağını güçlendirmeye devam etmektedirler.

Trendyol Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır?

trendyol kurye başvurusu, trendyol express taşıyıcıTrendyol Express sistemini inceledikten sonra bu işleyiş içerisinde yer almak istiyorsanız “Bizimle Çalışın”  sayfasından ilgili formu doldurmanız gerekiyor. İlk aşamada karşınıza iki seçenek çıkıyor:

Taşıyıcı olarak başvur ve Toplayıcı olarak başvur.

 

 

 

Trendyol Express Taşıyıcı Olarak Başvur

trendyol express araçlı taşıyıcıKargoları toplama erinden alıp müşterilere kendi aracımızla taşımak istiyorsak burada karşımıza iki seçenek çıkıyor:

Motorsiklet ile taşıyıcı olmak istiyorum ve Hafif ticari ile Taşıyıcı olmak istiyorum.

 

 

Motorsiklet ile Trendyol Kurye Başvurusu

Eğer ürünleri motorsiklet ile taşımayı seçtiyseniz form doldurmanız gerekiyor. Bu formda Nüfus bilgilerinizin yanı sıra motorsikletinizin olup olmadığı ve varsa daha önceki dağıtım tecrübelerinizi anlatmanız istenmekte. Formun haricinde ise bazı bilgileri sistemi yüklemeniz isteniyor. Bunlar:

 • Sürücü Ehliyeti
 • Araç Ruhsatı
 • Temiz Sabıka Kaydı
 • Psikoteknik Belgesi
 • SRC 4 Belgesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi)

Hafif Ticari ile Taşıyıcı Başvurusu

trendyol.com üzerinden satılan ürünleri hafif ticari araçla müşterilere teslim etmek istiyorsanız bu bölümden devam edip formu doldurmanız isteniyor. Bu formda yine nüfus bilgilerinin yan sıra aracınızın olup olmadığı ( yok ama alabilirim seçeneği de mevcut) ve daha önceden dağıtım işi yapıp yapmadığınız sorulmakta.  İlave olarak da sisteme yüklenmesi istenen belgeler:

 • Sürücü Ehliyeti
 • Araç Ruhsatı
 • Temiz Sabıka Kaydı
 • Psikoteknik Belgesi
 • SRC 4 Belgesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi)

Trendyol Express Toplayıcı Olarak Başvur

trendyol express toplayıcıBu iş modelinde ise trendyol online alışveriş platformu üzerinden satılan ürünler satıcılardan toplanır. Daha sonra da bir önceki bölümde anlattığımız taşıyıcılar müşterilere ulaştırır. Toplayıcı olarak çalışılmak istendiğinde ise karşımıza iki opsiyon çıkacaktır:

Ticari araç ile toplayıcı olmak istiyorum ve Kamyonet ile toplayıcı olmak istiyorum.

Ticari Araç ile Taşıyıcı Başvurusu

Diğer başvuru türlerinde olduğu gibi form doldurmanız istenmektedir.

trendyol express kurye başvuru formu

Kamyonet Araç ile Taşıyıcı Başvurusu

Yukarıda belirtilen şekilde trendyol express başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve istenen belgeleri eksiksiz hazır etmeniz gerekmektedir.

Taşıyıcı olmak için araç tipi zorunluluğu bulunuyor mu?

Araç tipinin ticari olması gerekmektedir. Araç 6 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda dağıtım bölgesine göre yaya olarak veya motosiklet ile dağıtım imkanı da yine Trendyol tarafından sunulmaktadır.

Şirket kurma zorunluluğu var mı?

Evet, trendyoldan hakedişlerinizi alabilmek için trendyola fatura kesmeniz gerekmektedir. Fatura kesebilmek için de şirketinizin olması zorunludur. Bu şirket şahıs şirketi de olabilir.

İlginizi Çekebilir: Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Aylık ne kadar kazanılır? Paralar ne zaman yatar?

Trendyol Express çalışanı performans odaklı kazanç elde eder. Yani müşteriye teslim ettiği sipariş adedince kendi gelirini kendisi belirlemiş olur. Ödemeler is her hafta Çarşamba günü hesabınıza yatırılır. Detaylar için videoyu izleyebilirsiniz.

SRC belgesi alınması gerekli mi?

Evet başvurunuzun dikkate alınması için SRC belgesinin alınmış olması veya gerekli başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Eğer hâlihazırda bir SRC belgeniz var ise bunu başvuru esnasında Trendyol’a ibraz etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir