Pazaryerleri

Trendyol Marka Ekleme Nasıl Yapılır ?

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | trendyol siparişi göndermeme cezası |trendyol mağaza açma kılavuzu| trendyol komisyon oranları | Trendyol kadın girişimci| trendyol marka ekleme

Trendyol’da satış yapanların sıklıkla sorduğu sorulardan birisi de trendyol marka ekleme işleminin nasıl gerçekleştiği. Zira, ürünlerini buybox ile yüklemek istemeyenler, trendyol panelden ürün girerken marka seçmek durumundalar. Hâliyle de birçok satıcı kendi markası ile ürün girişi yapmak istiyor. Peki, Trendyol partnerden marka tanımalama işlemi nasıl yapılır?

Trendyol’da markamız neden olmalı?

Trendyolda satıcı olarak kendi satışınızı yapmak istiyorsanız mutlaka markanız olmalı. Markası olmayan satıcılar kendi adında ürün satışa açamazlar.

(Trendyol’da Marka Kısmı Nerede Yer Alır?)

Trendyol marka ekleme işleme bize ne kazandırır?

Eğer Trendyol panelinde bir markanız mevcut olursa marka tanınırlığınız artarak müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz. Oluşan mevcut kitle sizden alışveriş yaptığında memnun kalırsa hakkınızda olumlu yorumlar yaparak mağazanızın satışının artmasına ve markanızın bilinmesine sebebiyet verebilir.Trendyol marka ekleme işlemini diğer bir avantajı da kendi web siteniz varsa eğer sitenizin bilinirliğini Trendyol aracılığıyla duyurmuş olmanızdır.

Kısaca Trendyol da markanızın olması ve marka sahibi olmanız gereklidir ki müşteri kitleniz ile satışınız doğru orantıda gerçekleşebilsin. Müşterilerin çoğu artık bilinçli alışveriş yapma mantığı ile sipariş verecekleri firmaları araştırmaktadır. Bu araştırma doğrultusunda hakkınızda yazılan tek bir olumlu yorum bile +1 müşteri kazandırır.

Trendyola marka tanımlama işlem basamakları nelerdir?

Trendyol Partner Paneline Giriş

( Marka Tanımlamaya nereden giriş sağlanır ?)

Yukarıda belirtiğimiz şekilde panelinizden “ÜRÜN> TOPLU ÜRÜN İŞLEMLERİ” kısmına tıklamalısınız.

Toplu ürün işlemleri  sayfasına giriş sağladığımızda sizi yukarıdaki ekran karşılayacaktır bu ekrandan 2 işlem gerçekleşmektedir.

trendyol marka ekleme
(Trendyol Panelinde Marka Tanımlama Nasıl Yapılır ?)

 

Trendyol Marke Ekleme Nasıl Yapılır ?

Markanızı bu alanda aratma yapmalısınız öncelikle;

trendyol marka ekleme
( Marka Tanımlama Nasıl Yapılır ?)

Yanda ki kısımda kutu içine alınan kısıma markanızı yazarak Trendyol’da başka bir satıcı bu markada satış yapıyor mu onun kontrolünü sağlamalıyız.Eğer markamızda satış yapan mevcut ise başka bir marka bulmalıyız.

Trendyol’da bu markada bizden başka kişi yok ise Trendyol otomatikman alt kısmında “+ “olarak bir kısım ve “Tanımla” kısmını karşımıza getirmektedir.

Yazdığımız markayı değiştirmeden tanımla ikazı yazan turuncu butona tıklayarak markamızı Trendyol sistemine tanımlıyoruz.

1-7 iş günü içinde Trendyol onay ekibi markamızı onaylamaktadır.Daha sonrasında onaylanan markamızla ürün girişi yapmaya başlayabiliriz.

Excel Dosyaları ile ilgili işlemler

Toplu olarak ürünlerde işlem gerçekleştireceksek eğer bu alanı kullanmak kolaylık sağlamaktadır.

-Excel ile ürün girişi:

Kategori seçerek yeni ürün yükleyebilirsiniz.

-Stok ve Fiyat Güncelleme:

Toplu olarak Barkod bilgisi girerek fiyat (TSF), üstü çizili fiyat (PSF) ve stok bilgileri güncellenebilir.

-Ürün bilgisi güncelleme:

-Ürün silme:

-Ürün arşivleme/arşivden kaldırma:

Onaylı ürünlerinizi bu şablon üzerinden arşivleyebilir veya arşivden çıkarabilirsiniz. Arşivlediğiniz “ürünler> Arşivlenenler” sekmesinde gözükecektir.(Bu kısımı trendyol yeni güncelleme yaparak getirmiştir.)

Trendyolda Markamız Olunca Buybox Girişi Devam Eder mi?

Trendyolda eğer markanıza patent alarak tanımlama yaparsanız sadece izin verdiğiniz satıcılar buyboxta ürünün alt kısmına giriş sağlayabilir.

Bu yüzden marka patentide önemli bir alana sahiptir. Nasıl bu işlemi gerçekleştireceğimizi linkten ulaşabilirsiniz.Marka Patent Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Aklınıza takılan bir soru mevcut ise lütfen yorum olarak bize belirtiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir