Trendyol

Trendyol’da Aynı Ürünün Farklı Barkodla Listelenmesi Hakkındaki Değişikliği

Kılavuz Online | E-Ticaret Rehberi | trendyol siparişi göndermeme cezası |trendyol mağaza açma kılavuzu| trendyol komisyon oranları | Trendyol kadın girişimci| trendyol marka ekleme

Trendyol tarafından buybox istemi ve aynı ürünün farklı barkodla listelenmesine dair satıcılara şu duyuru yapılmıştır:

“Trendyol’da aynı ürünün birden fazla satıcı tarafından satıldığı durumlarda; fiyat, satıcı puanı, mevcut stok adedi gibi faktörleri daha iyi olan satıcı en üstte olacak şekilde tüm alternatifleri görülmesini sağlayan Buybox sistemi kullanılmaktadır.

Buybox sayesinde,  farklı satıcıların sattığı aynı ürünlere ziyaret eden müşteri trafiği tek sayfada toplanmakta, buybox kazanan ürünler aramalarda daha üst sıralarda çıkmakta ve satışa dönüş oranları artmaktadır.

Bu sebeple buybox’ı olan ancak güncel barkodu yerine farklı bir barkodla listelediğiniz bir ürün varsa, ürünü doğru barkodu ile listelemenizi önemle rica ederiz.

Buybox olan ancak farklı bir barkodla listelenen ürünler sistem tarafından otomatik olarak ürünün Buybox sayfasında birleştirilecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TRENDYOL BUYBOX ALGORİTMASI NASIL ÇALIŞIR?

Yukarıdaki açıklamadan da görüleceği üzere, aynı ürünün farklı barkodlarla listelenmesine Trendyol tarafından müsaade edilmeyecek ve otomatik olarak ürünün Buybox sayfasında birleştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir