Trendyol

Trendyol’da Üst Sıralara Çıkmak ve Satışları Artırmak İçin 4 Öneri

Kılavuz Online | Trendyol'da Üst Sıralara Çıkmak | Trendyol satışları artırmak

Trendyol’da satış yaptığınız ürün, arama sonuçlarında listede çıkmıyorsa ve ya mağaza açmanıza rağmen satışlarınızda bir ilerleme yok ise izlemeniz gereken bazı adımlar var demektir. Bu yazımızda satışlarınızı artırmak için Trendyol tarafından da belirtilen önerileri paylaşacağız ve ” Trendyol’da Üst Sıralara Çıkmak” ile ” Trendyol Satış Artırmak” konularına cevap bulmaya çalışacağız.

Trendyol Aramalarda Nasıl Öne Çıkarsınız?

Doğru Fiyatlandırma

Sıralamadaki en önemli faktörlerden biri doğru fiyatlandırma politikasıdır. Öyle ki Trendyol, müşterinin ilgisini çekeceğini düşündüğü ürünleri sıralamada üst sıralara çıkarmaktadır. Bu durumu belirlerken de ürün fiyatlarının rekabetçi ve indirimli olup olmadığını inceler. Dolayısıyla ürünlerinizi fiyatlandırırken o ürünün diğer satıcılarla rekabet edebilir olduğunu ve indirimli olarak belirlendiğini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Stok Durumu

Trendyol tarafından değerlendirilen diğer bir husus da satışa sunulan ürünün stok durumudur. Zira ürünün stok sayısının az olması, ürünün stoğunun sıfırlanması veya ürünün çok satan varyantlarının tükenmesi müşterilerin talebine çözüm üretmeyeceğinden alt sıralarda gösterilir.

Ürün Bilgilerinin Eksiksiz ve Açıklayıcı Olması

Trendyol, müşterilerin ürünleri satın alabilmeleri için ürün açıklamalarının önemli ölçüde etkili olduğunu değerlendiriyor. Bu kapsamda da ürün görsellerinin doğru, ürün bilgilerinin ise eksiksiz, ikna edici ve tutarlı olması gerekiyor.Siz de ürünlerinizin trendyol aramlarında üst sıralarda bulunmasını istiyorsanız ürünü yansıtan resimlerle ve açıklayıcı bilgilerle desteklemeniz gerekmektedir.

Ürün Puanı

Trendyol’un Müşteri Memnuniyeti kapsamında değerlendirmeye aldığı birincil faktör ürün puanı. Bu nedenle satışa çıkarılan ürünün puanın yüksek olması ürün aramalarda üst sıralarda olma olasılığını artırmaktadır.

Trendyol’da Satışları Artırma

Trendyol’da satışları artırmak için yukarıda bahsedilen adımlara ilave olarak buybox sistemini öğrenerek ürünlerinizi buybox ile satışa sunmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Trendyol’da yapılan satışların yüzde 85’i buybox üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Trendyol Buybox Algoritması Nasıl Çalışır isimli yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Detaylı bilgi için Trendyol Akademi‘de yayınlanan içerikleri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir